חשיבה עסקית מתוך תודעת שפע ולא הישרדות!

חשיבה עסקית מתוך תודעת שפע ולא הישרדות! כמה שזה מבלבל בעלות עסקים... כמה לתת? בכמה למכור? כמה להוציא על פיתוח העסק? על עובדים? איך יודעים מתי את בהישרדות ומתי בשפע? המשיכו לקרוא
תוכן עניינים

אני יודעת איך זה מרגיש לחוות בלבול בין שפע והישרדות בעסק… מצד אחד, את רוצה להיות לארג׳ית ולחיות בשפע בעסק להפסיק להתקמצן או לחיות בהישרדות בעסק שלך. וכשבאה הזדמנות עסקית או מהלך שאת יודעת שיכול להוביל לעלייה במכירות אצלך בעסק  אני יודעת איך זה מרגיש שאת רוצה לקבל החלטה בקלילות, בלי להתחשבן, "כאילו" להיות בתודעת שפע.

כיצד חשיבה מצומצמת משפיעה על העסק

ומצד שני לאן הפזיזות הזאת, ה- ״כאילו שפע״ יכול לקחת אותך אם לא תעצרי רגע לבדוק. המחיר גבוה כשאת פועלת ככה משני היבטים:

נזק ראשון – לופ של ההישרדות

האחד, עשית את זה על מנת לרצות מישהו אחר, אולי בגלל שרצית להיראות בצורה מסוימת, ברשת החברתית או מול קולגות/לקוחות/בני משפחה שלך. או כי את באמת מנסה לצאת מהלופ הזה של ההישרדות ואז את אומרת לעצמך: "הפעם אני אעשה את זה אחרת, הפעם אני אשקיע מלא כסף במשהו או שאקנה משהו במחיר מטורף כי מגיע לי"..

השיח הפנימי הזה, מעייף, מתסכל ולא מוביל אותך למקום חדש.

נזק שני – נזק כלכלי

והשני, הוא הנזק כלכלי… משום שאם לא נתנהל בצורה כלכלית נכונה ונקבל החלטה כזאת שהיא נורא רגשית, כמו "זהו, אני הולכת על המיתוג הכי גבוהה" או "אני הולכת לבנות איזה אתר מטורף" או "אני הולכת להוציא עכשיו מלא כסף על קמפיין" ברגע שהבחירה שלך איננה ממקום מציאותי, מחושב כלכלית, עם תקציב ריאלי למצב שלך, עם תוכנית עסקית ברורה ובלי חזון שמכוון אותך להסתכל קדימה, אז תחווי את המחיר גם בכיס.

בעניי אפשר להסתכל על קבלת החלטות בעוד דרך:

בפן הרגשי לבדוק שאת יכולה "להחזיק" את זה. מה זה אומר להחזיק את זה?

זה אומר שכאשר תעשי את הפעולה תתמסרי אליה, תקבלי את מה שיביא יום, לא תצטערי עליה, לא תתחרטי ותלמדי מהפעולה שהחלטת ללכת עליה. הרבה פעמים אנחנו מקבלות החלטות והן לא תמיד מדויקות ונכונות וזה בסדר.

גם אם ההחלטה לא הובילה אותך לתוצאה אותה את רוצה. זה בכלל לא משנה… עשית אותה על מנת להתקדם ולהתפתח.

ואת יכולה לקבל את ההחלטה ממקום לא רגוע, ממקום לחוץ, ממקום של פחד, ממקום שרוצה כבר עכשיו ובכוח…

אז ברור שלהחלטה הזו אין אוויר,אין בה באמת את מה שאת רוצה לקבל ממנה.

ואחרי שבדקת גם את הצד הריאלי, התקציבי של כמה כסף אני יכולה להשקיע עכשיו מה העלות מול התועלת של המהלך שאני רוצה להוציא? הרבה פעמים אנחנו לא שמות לב לזה ופועלות רק ממקום מאוד רגשי.

קחי אוויר ותזכרי שהכל מדויק לך ונכון לך שבי עם עצמך וקבלי את ההחלטה הכי נכונה לך בזמן שיש לך עכשיו עם הרגש ועם ההשקעה שלך במהלך.

לקריאה על ליווי אישי צמוד לחצי כאן

giftbox
השאירו פרטים וקבלו פגישה בזום, חצי שעה שבה נתבונן על האתגרים בעסק שלכם ונחשוב על פתרונות יצירתיים.
אולי יענייך אותך
פגישה עם רעותה בזום
היי, תרצו לקבוע איתי פגישת מיקוד עסקי בזום? במתנה!
השאירו פרטים וקבלו פגישה בזום, חצי שעה שבה נתבונן על האתגרים בעסק שלכם ונחשוב על פתרונות יצירתיים.