מנטורינג עסקי – מה זה?

מה זה מנטורינג עסקי? איך מנטור יכול לעזור לכם למנף את העסק שלכם? ואיך לזהות מנטור טוב? במאמר הבא רעותה מביאה את התובנות שלה כלפי עולם המנטורינג.
תוכן עניינים

כאישה יזמית בעצמי, כעצמאית מגיל 16, חשוב לי לומר שעולם העסקים יכול להיות מאתגר מאד. זה לקחת הרבה סיכונים, במיוחד על עצמך, להשתנות ולעמוד בלחצים. יחד עם זאת, זו התנסות מצוינת להתפתחות אישית שתוביל אותנו כבני אדם לצמיחה, עשייה משמעותית והכנסות הרבה יותר גדולות. אני כל כך שמחה שמגיל צעיר חשפתי את עצמי לעולם הזה.

זה לא רק הפעולות שעלינו לעשות בעסק, יותר נכון לא רק הפעולות עצמן כיוון שאם לא נשנה את החשיבה שלנו, את האמונות העמוקות והתודעה, נמצא את עצמנו באותה הנקודה בדיוק.

אני אישית פחות אוהבת להגדיר את עצמי כמנטורית, אולי יותר נכון כמדריכת דרך, יועצת עסקית שמתוך הניסיון האישי שלי כעצמאית מגיל צעיר יכולה לעזור ולקדם את העסקים שאני מלווה.

מנטורינג עסקי מתחלק לשני חלקים:

 1. עשייה ממוקדמת, החלק הפרקטי של העסק.
 2. עבודה אישית, התפתחות אישית.

היתרונות של מנטורינג עסקי

כשיש לידנו יועץ שעובד בשני המישורים האלה, ההצלחה תהיה הרבה יותר גדולה כיוון שלרוב תהיה פריצת תקרת זכוכית ושינוי תפיסות עולם מתוך העבודה המשותפת.
הנה כמה יתרונות מנטורינג עסקי:

 • תובנות: ניסיון וידע רב ,עזרה בהסקת מסקנות ותכנון מסלול חדש, מחדש
 • הדרכה: מנטור עסקי מספק הדרכה והכוונה עובד יד ביד מלווה בהצלחות ובאתגרים שעתידים להגיע ויגיעו כאלה.
 • תמיכה: ליווי רגשי ומנטלי לאורך המהלכים שתעשו בעסק.
 • חיבורים: למנטור העסקי יש לעתים קרובות רשת עצומה של קשרים עסקיים שהם יכולים להכיר לך, ולפתוח דלתות להזדמנויות ושיתופי פעולה חדשים.
 • התבוננות נקייה: במידה וצריך לקבל בראש או בעיטה בישבן זה גם תפקיד חשוב של המנטור העסקי.

תכונות של מנטור עסקי טוב

מה תחפשו במנטור עסקי:

 • ניסיון: ניסיון אישי ושל לקוחות שהמנטור העסקי ליווה בעצמו.
 • ידע: ידע רלוונטי לעסק שלכם, טכנולוגיות מתאימות, טקטיקות ומהלכים מתאימים לכם.
 • כישורי תקשורת חזקים: מנטור טוב יידע לשאול שאלות טובות, להוביל אתכם לשינוי, גם אם יש כאב בדרך, המטרה היא שדרך שיח ותקשורת תוכלו לעשות שינוי ולהגיע לנקודה שרציתם.
 • אמפתיה ותמיכה: חשוב חשוב חשוב, שיהיה חיבור בינכם. אחרת לא תוכלו באמת להתקדם, כי תפחדו לשתף או שתרגישו שהמנטור לא קשוב אליכם וזה ייצור תסכול וירחיק אתכם מהמטרה.
 • יושר ויושרה: אמון זה אחד הדברים החשובים בליווי, תרגישו בבטן אם אתם מרגישים שאתם מאמינים למנטור שאתם רוצים לקחת לעסק שלכם. חשוב שיהיה ישר ואמים אחרת לא באמת תוכלו לסמוך ולהתמסר לליווי שלו.

מנטור עם תכונות אלה יכול בהחלט לעזור לכל אדם שרוצה לפרוץ דרך בעסק שלו.

תפקיד המנטור בצמיחה עסקית

מנטור עסקי ממלא תפקיד חשוב מאוד בצמיחה והצלחה של עסק. בפתיחת עסק או בעסק קיים יש הרבה צמתים חשובים וקריטים. שבהם מנטור עסקי טוב יכול לעזור ולשנות את כל התמונה. המנטור צריך לביות בעל יכולת הקשבה מאוד גבוהה מצד אחד ומצד שני הובלה ואסרטיביות. כך שבעל העסק באמת ירגיש שמישהו לטובתו ואיתו ויוכל לעשות את הקפיצה בעסק.

התפתחות אישית לנשים בעסקים

מנטור טוב יכול לעזור לזהות תחומים שבעל העסק לא מסוגל לזהות שעליו לשפר. אפשר לתת משוב בונה וחכם, מלא בתמיכה וככה לאפשר לבעל העסק מרחב בטוח לצמוח בתוכו. מאין רשת בטחון שהמנטור שם, איתך, עובד על מה שיקדם אותך ויביא אותך לשלב הבא בחיים העסקיים ובכלל.

על ידי עבודה צמודה עם מנטור, ניתן לקבל תובנות חזקות מאד, החל מההתנהלות של בעל העסק בחיים ומול העסק, לקוחות וגם מול עצמו. האם עומד ביעדים, במילה שלו, מציב גבולות או הופך להיות גמיש יותר.

מנטורינג עסקי בעיניי הוא אחד המקפצות הכי גדולות שעסק יכול לעשות עבור עצמו. אחרת הוא יכול להמשיך ולעשות עוד ועוד ועוד פעולות ולהגיע לאותן התוצאות. זה יכול להיות מאד מתסכל. אני מכירה עסקים מדהימים שכלפי חוץ נראים בעשייה, נראים מאד מצליחים עם הרבה עוקבים ועוקבות אבל בלי הכנסות ובלי רווחים מהעסק שלהם. יורים לכל הכיוונים, מפרסמים כל מיני מוצרים ושירותים ולא מצליחים לשים בעצמם את האצבע למה זה לא עובד להם.

תחשבו מה זה לעשות אותו הדבר שוב ושוב ושום דבר לא קורה או משתנה. לעומת זאת, עם לעבוד ביחד עם המנטור העסקי שלך, להתבונן יחד בכנות על העשייה, על המילים והמחשבות שאתם אומרים לעצמכם כל יום, כל פעם שמשהו לא מצליח בעסק, תראו איך ההתנהלות מתחילה להשתנות. ומשם להתחיל לחצוב יחד שביל חדש, ממקום הסתכלות חדשה וכך לקבל תוצאות חדשות ומרשימות הרבה יותר.

אם אתם מחפשים ליווי עסקי איכותי שיוביל אתכם באמת לתוצאות. אני מזמינה אתכם ליצור איתי (רעותה) קשר כדי לקבוע שיחת היכרות ואולי נעזור לכם לקדם את העסק שלכם. כמו שאמרתי אני נמצאת בעולם העסקים והעצמאיים כבר מגיל קטן מאוד, ורכשתי המון כלים להצלחה עסקית. לקרוא יותר אודותיי »

מנטורינג עסקי

giftbox
השאירו פרטים וקבלו פגישה בזום, חצי שעה שבה נתבונן על האתגרים בעסק שלכם ונחשוב על פתרונות יצירתיים.
אולי יענייך אותך
בניית תוכנית לעסק קטן
תכנית עסקית לעסק קטן

תכנית הינה מסמך המפרט את כל ההיבטים של העסק, כולל המוצר או השירות, השוק, המתחרים, התוכנית השיווקית, התוכנית הפיננסית ועוד. תוכנית עסקית היא כלי חשוב לגיוס הון ולניהול העסק ובכללי להתבוננות מלמעלה על הפוטנציאל של העסק.

לקרוא עוד »
איך להקים עסק מאפס
איך להקים עסק מאפס

הקמת עסק מאפס היא החלטה משמעותית, לפתוח עסק זה בהחלט מאתגר וצריך לשים המון זמן, תכנון ומשאבים בהחלטה הזאת, אבל… ההחלטה הזאת יכולה לתגמל אתכם מאד.
על ידי תכנון נכון וביצוע זהיר, תוכלו לפתוח עסק שיאפשר לכם המון עצמאות, התפתחות, וכמובן אם תעבדו כמו שצריך זה יגדיל את אחוזי ההצלחה ובסופו של דבר הרווחים שלכם מהעסק.

לקרוא עוד »
ייעוץ עסקי שיווקי
ייעוץ עסקי שיווקי: לדייק את אסטרטגית השיווק של העסק

ייעוץ עסקי שיווקי הנו שירות חשוב לעסקים המעוניינים לצמוח ולהצליח בשוק התחרותי של היום. כל עסק צריך לעצור ולדייק את פיתוח אסטרטגיות השיווק שלו כדי שיהיו יעילות ומתאימות לו ספציפית לעסק ולאדם שהוא, על מנת להגיע לקהל היעד הנכון והמתאים לו. 

לקרוא עוד »
ייעוץ עסקי לעסקים קטנים
ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

מרגישים שהגיע הזמן לקחת את העסק שלכם לשלב הבא? כנראה שהגיע הזמן לקבל את העזרה והדחיפה שאתם צריכים. במאמר זה רעותה תדבר בהרחבה על הנושא של ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, גם בתחילת הדרך וגם לעסקים קטנים.

לקרוא עוד »
פגישה עם רעותה בזום
היי, תרצו לקבוע איתי פגישת מיקוד עסקי בזום? במתנה!
השאירו פרטים וקבלו פגישה בזום, חצי שעה שבה נתבונן על האתגרים בעסק שלכם ונחשוב על פתרונות יצירתיים.